Siber Korsanlık Yarışması

7 Mart’ta Kanada'nın Vancouver kentinde 'cansecWest güvenlik konferansı'nda başlayacak olan yarışmada Google güvenlik ekibi, bir milyon dolar dağıtacak. İnterneti daha güvenli kılmak amacıyla düzenlenen Pwn2Own siber korsanlık yarışmasında Chrome tarayıcısının güvenlik sistemini yıkabilecek hackerlara 20, 40 ve 60 bin dolar verilecek. Ödülün bedeli, tarayıcıya verilen zararın derecesine göre belirlenecek. Google’dan bir yetkili, "Chrome, Pwn2Own’da siber saldırılarla güvenliği tamamen çökertilemeyen tek tarayıcı. Ancak bugüne kadar güvenlik duvarlarının aşılamaması Chrome’un geliştirilmesini de zorlaştırıyor. Bu nedenle bu yılki ödül miktarı artırdık ve yarışma, dağıtılan toplam ödül 1 milyon doları bulana kadar devam edecek." dedi.

Google, Chrome'da yaratılan her bir açık(bug) için 40 bin dolar verirken, Chrome dışında herhangi bir kendi ürününde açık bulana da 20 bin dolar verecek.

Daha önce güvenlik uzmanları, Internet Explorer, Firefox ve Safari tarayıcılarının yüzde 100 güvenli olmadığını ortaya çıkarmışlardı.