Yazılım Programlama

Windows 8 Lansmanı 26 Ekim’de

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 8′in lansmanını 26 Ekim tarihinde New York’ta yapılacak ve sabaha kadar sürecek bir etkinlikte yapacak. Şirketin iPad’e rakip olarak çıkardığı Surface da etkinlikte diğer ultrabook, masaüstü gibi cihazlarla birlikte boy gösterecek.

Devamını oku...

Siber Korsanlık Yarışması

7 Mart’ta Kanada'nın Vancouver kentinde 'cansecWest güvenlik konferansı'nda başlayacak olan yarışmada Google güvenlik ekibi, bir milyon dolar dağıtacak. İnterneti daha güvenli kılmak amacıyla düzenlenen Pwn2Own siber korsanlık yarışmasında Chrome tarayıcısının güvenlik sistemini yıkabilecek hackerlara 20, 40 ve 60 bin dolar verilecek. Ödülün bedeli, tarayıcıya verilen zararın derecesine göre belirlenecek.

Devamını oku...

WinRAR 4.10 Çıktı

Dosya sıkıştırma programı WinRAR  4.10 Türkçe son sürümünü yayınlandı. Dosyalarınızı RAR VE ZIP olarak sıkıştırabilen programın yeni sürümünde geliştirlmiş ZIP özelliği ve parçalı arşiv desteği ile dikkar çekiyor. Programı indrimek için yazının devamını okumanızı öneriyoruz.

Devamını oku...

Android Market'e Google Desteği

Google, Android Market'e yeni bir özellik ekledi. Android Market'in web arayüzüne sahip yeni filtreleme özelliklerinin eklenmesi sistemi daha kullanılır hale getiriyor. Filtreleme sayesinde arama yaparken kullanıcı yorumlarının yapıldığı cihaza göre filtre uygulanabiliyor.

Devamını oku...

CoD Yeni Rekorlar Kırıyor

Tüm dünyada oldukça yüksek bir kullanıcı kitlesine sahip olan Call of Duty, yeni oyunu ile yeni rekorlar kırıyor. Çıktığı ilk günden itibaren yoğun ilgi gören Call of Duty Modern Warfare 3 kısa sürede en çok satan video oyunu olarak oyun tarihine geçti.

Devamını oku...

iPhone 4S Güncellemesi Yayında

Apple yeni ürünü iPhone 4S kullanıcılarının pil ömrü şikayetlerine çözüm getirmek için yeni güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme aynı zamanda Apple'ın mobil işletim sistemi iOS 5 için ilk güncellemesi oldu.

Devamını oku...