Google Nexus 6

Motorola imzası ile piyasaya çıkan Google Nexus 6’ nın ayrıntıları netleşti. Bugüne kadar  HTC, Samsung, LG, Asus gibi şirketlere üretilen Nexus serisinin sonuncusu Motorola’dan çıkıyor ve motorola’ nın bütün özelliklerini üzerinde taşıyor.

 

Android dünyasına hızlı giren Nexus 6 nın Ekran boyu 5,96 inç, 2560 x 1440 piksel çözünürlükle beğeni toplayacağı kesin. 2,7 GHz hızında dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 805 işlemci,  Adreno 420 grafik işlemcisi, 3GB RAM 32/64 GB hafıza seçenekleri gibi teknik özelliklere sahip. Ayrıca  Android 5.0 Lollipop sürümü ile piyasaya çıkan ilk telefon olacak.

Günümüzde teknoloji severlerin en dikkat ettiği özelliğin kamera olduğu varsayılarak Nexus 6 nın en çekici özelliği ise telefonun ön yüzünde bulunan 2 MP lik lens ve arka yüzdeki geliştirilmiş 13 MP çözünürlüklü kamera.

 

3220 mAh pil ömrü ile 24 saat süreli şarj vaat ederken, Turbo Charger özelliği sayesinde 15 dakikalık şarj ile 6 saat kullanım süresi ile iddialı bir giriş yapıyor piyasalara. Nexus 6, ince hatları, zarif görüntüsü,  alüminyum çerçevesi ve yumuşatılmış hatları ile hayran kitlesi oluşturdu bile…

 

 

 

 

Motorola ve Google ortak çalışması olan Nexus 6, 29 Ekim günü Goole Play Store üzerinden 649$ fiyatı ile ön siparişe açılacak ve Kasım ayının ilk haftalarında teknoloji market raflarındaki yerini alacak.