iPhone 6 & iPhone 6 Plus

Eylül ayında satışa sunulan iPhone 6 serisi, birçok yeni özellik eklenmesi ile büyük kitleler tarafından beğenilirken, iPhone 6' nın ilk sahipleri tarafından eleştiriler başladı bile. Android ve Windows cihazlarının başlattığı ‘büyük ekran’ değişimine Apple' da dahil olarak küçük ekranlar tarihe gömüldü gibi görünüyor. İphone 6 serisinin köşelerinin yumuşatılmış olması ilk göze çarpan değişikliklerden. Bir diğer ilk ise 6 serisinin şimdiye kadar yapılmış en ince iPhone serisi olması…

 

iPhone 6'nın Ekranı 4.7 inç, iPhone 6 Plus ise 5.5 inç… -  iPhone 6'nın inceliği 6,9 mm, iPhone 6 Plus ise 7,1 mm… Ancak büyük ekranların getirdiği tek elle kullanım zoruluğunu Apple iOS 8 ile çözmeyi hedefliyor. Yeni yapılan iOS değişiklikleri ile giriş tuşuna iki kez basıldığında sayfa küçülüyor ve cebinize sığmayan bu telefonu tek elle kullanır hale geliyorsunuz. Ekran boyutları büyüdükçe önem kazanan ekran pikseli, 401 PPI piksel boyutları ile görüntü kalitesini iyileştirmek hedeflenmiş.

iPhone 5 serisinde olduğu gibi 6 serisinde de  kamera 8 MP. Ancak ağır çekim, odaklama gibi ayrıntılarda birkaç değişiklik yapılarak çekim kalitesi korunmuş.

En önemli değişikliklerden biri de iPhone 5 serisinde pil ömrü 8 saat iken 6 serisinde bu süre 2 katına çıkarılarak 12 saat pil ömrü yapılmış.

 

 

 

iPhone 6 Plus’ ın ilk kullanıcılarından gelen bükülmeye ait eleştirilere henüz Apple tarafından bir cevap gelmemiş olsa da kullanıcıların fotoğraflarında ve şikayetlerinde bükülmenin bariz olduğu görünüyor. Özellikle ceplere konulan bu telefonların bükülmeden nasıl korunacağı konuşuluyor. Apple’ ın bu soruna nasıl çözüm bulacağını önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

 

İşte Türkiye fiyatları ( Teknosa ve Vatancomputer )
iPHONE 6 FİYATLARI
16 GB iPhone 6: 2 bin 349 TL  
64 GB iPhone 6: 2 bin 649 TL 
128 GB iPhone 6: 2 bin 949 TL

iPHONE 6 PLUS FİYATLARI
16 GB iPhone 6 Plus: 2 bin 649 TL 
64 GB iPhone 6 Plus: 2 bin 949 TL
128 GB iPhone 6 Plus: 3 bin 249 TL