Sosyal Medya Sektörü

Twitter'da Fotoğraf Uygulamaları Kapanıyor

Sosyal medya devi Twitter, kendisinin dışında fotoğraf hizmeti veren ve milyonlarca insanın kullandığı üçüncü parti şirketleri baskı altına almaya başladı. Twitter'ın resmi fotoğraf uygulumasına alternatif olarak hizmet veren TwitPic ve yFrog gibi görsel paylaşma uygulamaları kaldırılyor. Mikro-blogging devi tarafından alınan karar kapsamında bu şirketlerin fotoğrafları yükleme seçenekleri kaldırılacak. Böylece fotoğraf tweetlemek isteyen kullanıcılar sadece resmi uygulamayı kullanmak zorunda kalacak.

Devamını oku...

KurumsalTweet.com Yeni Bilişim Projesi Yayında

Kurumsal Tweet - KurumsalTweet.com - Kurumsal TweetlerDaha aktif ve ulaşılabilir sosyal medya misyonu ile yayın hayatına başlayan yeni bilişim projesi KurumsalTweet.com internet kullanıcılarının ve firmaların kısa sürede ilgisini çekmeyi başardı. e-Lansman.com olarak bu yeni bilişim projesinin özelliklerini ve projeyi tanıtmak istiyoruz.

 

Devamını oku...

Twitter 'dan 2011 Yılında Yeni Rekor

Sosyal ağlar arasında ön sıralarda yer alan Twitter 2011 yılını kapatırken saniye başı tweet rekorunu da kırmayı başardı. Ülkemizde de internet kullanıcıları ve firmalar tarafından aktif şekilde kullanılan ve sosyal medyanın öncelikli araçları arasında bulunan Twitter’a her saat milyonlarca yeni bilgi girişi yapılmaktadır.

Devamını oku...

Unthink.com Güvenilir Yeni Sosyal Ağ

Facebook'a rakip olarak yeni yayın hayatına başlayan sosyal ağ platformu Unthink kullanıcı bilgilerinin güvenliğini daha çok koruyacağını belirtti.

Devamını oku...

Facebook Sosyal Oyuncu Sayısı

Facebook sosyal ağ hizmetinin yanında oyunları ile de kullanıcılarını sürekli online tutmayı düşünüyor. Oyun uygulamalarına kullanıcıları tarafından yoğun ilgi olduğunu belirten Facebook açıklamasında dünya devi oyun platformlarını geçtiğini de iletti.

Devamını oku...

Google Plus Hızlı Büyüyor

Google Plus kullanıcı sayısını her geçen gün daha da hızlı arttırıyor. Google yöneticileri doğru yolda ilerlediklerini, kararlı şekilde kullanıcı sayısını ve ivmelerini arttıracaklarını belirtti.

Devamını oku...