Yeni Auris Touring Sports Türkiye'de

Yeni Auris Touring Sports’un yeni dış tasarımı Kapasite ve verimlilikten ödün vermeyen şık tasarımı, aerodinamik performansı, ileri seviyede fonksiyonelliği ve 1,658 litrelik bagaj kapasitesi ile ön plana çıkıyor.

 

 

Advance ve Premium olmak üzere iki farklı donanım paketi ile sunulan Auris Touring Sports Türkiye’de iki farklı motor seçeneği ile satışa çıkacak. 1.6 litre Valvematic benzinli motor ve güçlendirilmiş 1.4 litre dizel motor seçenekleri ile sunulan Auris Touring Sports, CO2 emisyonları ile de çevreciliğini kanıtlıyor. 1.6 litre Valvematic motor MultiDrive S versiyonunda 100 km’de 6.0 litre yakıt tüketimi ve 139 g/km CO2 emisyon oranı gerçekleşiyor.

 

Yeni Auris Touring Sports, 2,047 mm. uzunluğa ve 1,658 litreye varan bagaj kapasitesi ile ailelerin ideal otomobili olmaya aday. Toyota'nın Easy Flat teknolojisine sahip tek hareketle katlanabilir arka koltukları, segmentinin en genişlerinden biri olan skyview panoramik cam tavanı ve sınıfının en geniş bagaj alanı gibi avantajlar sunan Yeni Auris Touring Sports, bu özellikleri ile C segmentinde tek olma özelliğini de taşıyor. Toyota’nın Avrupa için tasarladığı Yeni Auris Touring Sports İngiltere’de üretilecek.

 

 

 

Auris Touring Sports içindeki 6.1 inçlik renkli dokunmatik ekran sistemiyle araç içi multimedya sistemi olan “Toyota Touch”, AM/FM radyo, CD/ MP3 çalar, Bluetooth ile cep telefonundan görüşme yapma, cep telefonu adres defteri ile senkronizasyon ve yine cep telefonundan müzik dinleme ve geri görüş kamerası özelliklerini içeriyor. USB ve AUX ile de mobil cihazlara bağlantı imkanı da Toyota Touch ile birlikte sunuluyor. Ayrıca, Kolay Akıllı Park sistemi ile çok daha dar alanlara otomatik olarak paralel park edilebiliyor.