Otomotiv Sektörü

Yeni Auris Touring Sports Türkiye'de

Yeni Auris Touring Sports’un yeni dış tasarımı Kapasite ve verimlilikten ödün vermeyen şık tasarımı, aerodinamik performansı, ileri seviyede fonksiyonelliği ve 1,658 litrelik bagaj kapasitesi ile ön plana çıkıyor.

Devamını oku...

Peugeot’dan yenilik

Daha rekabetçi olmak için tüm kozlarını oynayan Peugeot, 308’in adını değiştirmeden tamamen yeniledi. Eskisinden 140 kg daha hafif olan yeni 308, 2014’ün şubat ayında Türkiye’de satışa sunulacak

Fransız üretici Peugeot, yeni model atağını bu kez orta sınıfta sürdürüyor. Geçen ay Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan ve tamamen yenilenirken ilk kez ismi değiştirilmeyen Peugeot 308, 2014 yılının başlarında Türkiye’de satışa sunulacak.

Devamını oku...

Yeni Nissan Juke Nismo

Nissan, yenilikçi performans ve heyecan verici yeni araç serisi olan Juke Nismo modelini satışa sundu.

Nissan'ın motor sporlarından ilham alınarak tasarlanan Juke Nismo  98 bin 900 liradan Türkiye'de satışa sunuldu.  Juke Nismo maksimum sürüş zevkini yaşamak isteyenler için yeni bir seçenek.

Nissan Motor Sporları'ndan ilham alınan tasarımı, aerodinamiğin gelştirilmiş performansı ve yüksek yol tutuşu ile harmanlanan Juke Nismo, DIGT direkt enjeksiyonlu turbo şarj motoru ile 200 beygirlik bir güç ve 250 Nm tork üretiyor.

 

Devamını oku...

Kırmızı Bomba: Renault Dezir

Canlı kırmızı rengi ve zarif çizgileriyle Renault Design’ın (Tasarım bölümü) bir kırmızı tutku unsuru tasarladı. İstanbul Autoshow 2012'de görücüye çıkan Renault DeZir, otomobil tutkusunu dışa vuruyor. Bu tasarım modelle konsept araç vizyonunu ortaya koyacak olan Renault Design, DeZir'i elektrikli bir motorla beslemiş.  Otomobil, Renault Design’ın aynı zamanda markanın gelecekteki modellerinin tasarımının temellerini atıyor. Renault Tasarım, Laurens van den Acker’in öncülüğünde Renault’nun insan odaklı marka kimliği kökenlerinden yararlanıyor.

Devamını oku...

Yeni Maserati İstanbul'da

Maserati GranTurismo, İstanbul Autoshow 2012'de görücüye çıktı. Maserati GranTurismo'nun 460 BG'lik en güçlü versiyonu olan Sport, keskin yol tutuş özellikleri, farklılık katılan sportif tasarım unsurları ve 300 km/s’lik son süratiyle dikkat çekiyor.

Devamını oku...

Show 2 Kasım'da Başlıyor

2-11 Kasım 2012 tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek olan 14. Uluslararası Otomobil Fuarı İstanbul Autoshow 2012 için geri sayım başladı. Ailelerin keyifli bir gün geçirmelerine olanak verecek yepyeni konsepti ile ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanan İstanbul Autoshow 2012’de 4 modelin dünya prömiyeri 31 modelin ise Türkiye prömiyeri gerçekleştirilecek. 45 markanın toplam 500’e yakın model sergileyeceği, sektörün güç gösterisi niteliğindeki Autoshow 2012, 1 Kasım’da basın ve özel konuklar için düzenlenecek VIP günü ile ilk konukları ağırlayacak, 2 Kasım’da ise ziyarete açılacak.

Devamını oku...